Навігаційний перегляд пошуку

Навігація

Пошук

croa0

Хорватія


Географіяcr01
Хорватія розташована на північно-східному узбережжі Адріатичного моря і граничить з Угорщиною, Словенією, Югославією, Боснією і Герцеговиною. Протяжність морського побережжя - 5835 км.; 4057 км. припадає на острови і морські скелі. З 1185 островів 66 - населені. 

Клімат
В центральному регіоні країни клімат помірно-континентальний, з спекотним сухим літом і холодною вологою зимою, середня температура серпня - від 20 до 23 градусів вище за нуль, січня - від -1 до +3 градусів.

У гірському регіоні прохолодне літо і холодна зима з великою кількістю снігу, середня температура серпня - від 13 до 18 градусів вище за нуль, січня - від -5 до 0 градусів.

На узбережжі Адріатичного моря - середземноморський клімат з дуже сухим спекотним літом і теплою вологою зимою, середня температура серпня - від 23 до 26 градусів тепла, січня - від +5 до +10 градусів. 

Столиця - Загреб. 

Державна мова –хорватська . Широко поширена німецька мова . У Істрії і Кварнере також говорять на італійській ,в Далмації - на німецькій мові . 

Національна валюта Хорватії - Куна (Kh), рівна 100 липам.

У обігу знаходяться банкноти в 1000, 500, 100, 50, 20, 10, 5 кун, а також монети в 1, 2, 5 кун і 10, 20, 50 липнув. Валюту можна обміняти в банках, обмінних пунктах, в готелях. Деякі банки проводять обмін валюти без комісії, але зазвичай комісійні складають 1 - 1,5%.

Зворотний обмін валюти можливий тільки в банках. При цьому необхідно пред'явити банківські квитанції.

Практично повсюдно приймаються до оплати основні види кредитних карт. При здійсненні покупок на суму більше 500 кун можна повернути ПДВ при виїзді з країни.
Для цього необхідно пред'явити на митному контролі закордонний паспорт, чек з магазина і сам товар. 

Населення
Населення Хорватії близько 4,8 млн. чоловік, хорвати складають 78% населення, серби - 12%, угорці - 0,5%, словенці - 0,5%, боснійці, чехи, італійці і ін. 

Релігія
Більша частина населення країни хлорвати є католиками (76%), а серби православні християни (12%). Також в Хорватії проживають небагато мусульман.

Політичний устрій
Хорватія є незалежною державою з 1991 року, до цього вона була однією з республік у складі Югославії. Східні райони країни (Сербська Країна) відмовилися перейти у підпорядкування уряду незалежної Хорватії, що привело до військового конфлікту. Зараз уряд Загреба контролює майже всю територію країни, за винятком Славонії і Баранячі - невеликої "буферної зони" на межі з Югославією, в районі міста Вуковар, яка знаходиться під міжнародним контролем. В даний час Хорватія - парламентська республіка з президентською формою правління. Законодавчий орган - двопалатний парламент.


Візовий режим
Громадяни України - власники дипломатичних та службових паспортів в’їжджають до Хорватії без віз. Власникам всіх інших типів паспортів та проїзних документів необхідно звертатися з клопотанням про отримання в’їзної візи до Посольства Республіки Хорватія в Україні. На прикордонних пунктах пропуску Республіки Хорватія візи не оформлюються .

Митні правила
Ввезення і вивіз іноземної валюти не обмежене, національною не більше 2000 кун. Безмитно з Хорватії можна вивозити: міцних алкогольних напоїв - 1л, сигарет - 200 шт., або сигар - 50 шт., або тютюну - 250 р., парфюмерії, косметики, продуктів харчування, предметів і речей домашнього ужитку - в межах особистої потреби; подарунки і сувеніри на суму до 300 хорватських кун. Заборонено ввезення вогнепальної зброї, вибухових речовин, боєприпасів, антикварних предметів, наркотиків і речовин, що завдають шкоди озонному шару. Заборонено ввезення без спеціального дозволу предметів, що представляють художню або колекційну цінність.
Собаки і кішки повинні мати міжнародне свідоцтво, видане офіційним ветеринаром, про те, що вакцинація від сказу проведена не раніше 15 днів назад і не пізніше 6 місяців тому. 

Посольства
Посольство Хорватії в Україні знаходиться за адресою: м. Київ, вул.Артема, 51/50; тел. (044) 486-32-20.

Час
Відстає від київського на 1 годину. 

Телефонний зв'язок
Для дзвінків вигідніше користуватися міськими телефонами-автоматами, які працюють по телефонних картах. Картки продаються в будь-якому поштовому відділенні і бувають трьох категорій залежно від ліміту: А, В і З. У різних містах діють різні телефонні карти. Дзвінки з готельного номера стоять у декілька разів дорожче, ніж з телефону-автомата. Переговорні пункти є також в поштових відділеннях. 

Транспорт
найпоширеніший транспорт на території Хорватії - це автобуси. У Загребі райони зв'язані між собою розгалуженою мережею трамвайних маршрутів. Разовий квиток коштує $0,65. Картка проїзду на один день - $1,75. Всі таксі працюють по лічильнику.

За посадку беруть $1,25.вартість 1 кілометр пробігу становить $0,65, у вихідні і вночі діє 20-процентна націнка.

Поїздка в межах міста виносить в $5-8. Основні міста країни за винятком Дубровника зв'язані мережею залізниць. Для автомобілістів: максимально допустима швидкість в містах - 50 км/ч, на звичайних дорогах - 80 км/ч, на автобанах - 130 км/ч. Допустима норма алкоголю - 0,5 проміле.
Обов'язкове використання ременів безпеки для всіх пасажирів при русі автомобіля. 

Магазини
Магазини відкриті по робочих днях з 8.00 до 20.00, по суботах і неділях - до 14.00. Магазини в туристичних зонах працюють з 6.00 до 12.00, і з 17.00 до 22.00. 

Основні визначні пам'ятки
Основні міста Хорватії: Пореч, Ровінь, Пула, Малі-Лошинь, Крк, Раб, Задар, Шибеник, Трогир, Хвар, Корчула, Дубровник,Спліт. На території Хорватії є 7 дивовижних національних парків. Три з них розташовані на островах: Бріоні - біля Пули, Корнаті - біля Задара і Млет - біля Корчули. До списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО внесені: місто-музей Дубровник (XIII-XVII вв.), Спліт (історичний центр і палац римського імператора Діоклетіана) і Національний парк Плітвіцкі озера. У Загребі можна побачити палац XVIII в., а в Рієці - замок і собор XIV в. 

Здоров'я
При відвідинах Хорватії необхідна медична страховка, що забезпечує надання першої медичної допомоги і кваліфіковане лікування. 

Кухня
Кухню Хорватії можна умовно розділити на кухню центральних районів, на становлення якої великий вплив зробили - угорська, віденська і турецька кухні, і кухню південну , в якій відчувається сильний вплив італійської і грецької кухонь. Основу блюд складають запечене м'ясо і овочі.

У берегових районах широко використовуються риба і морепродукти. Обов'язково слід спробувати такі національні блюда як знаменитий далматінській або істрінській пршут (в'ялене м'ясо), пашській і овечий сир, самоборські або загорські чешновки (ковбаски), індичку з кукурудзяним тестом, запеченого молодого баранчика або запечену телятину. 

30 травня - День утворення держави

Електрика
Напруга в мережі - 220 В, частота 50 Гц. У Хорватії використовуються вилки і розетки європейського зразка. 

Чайові
В кафе, ресторанах і таксі прийнято залишати чайові у розмірі 10% від суми рахунку. Правда іноді вартість обслуговування вже включена в рахунок. Також прийнято залишати чайові гідам і барменам.


Курорти


Опатіяcr02
Опатія - це унікальний курорт, аналогів якому в Хорватії немає. Це місто відділене від півострова Істра горою Учка (1396 метрів), завдяки чому в його численних парках ростуть магнолії, пальми, бамбук і інші субтропічні рослини.

Знаменитий пішохідний променад пролягає уздовж всієї опатійської рів'єри й становить 25 кілометрів.Історія туризму Опатії почалася в 1844 році з будівництва першої вілли Анджиоліни.

Завдяки діяльності відомих лікарів і унікальних кліматичних умов в Опатії розвивається оздоровчий туризм, перетворюючи місто в один із самих популярних курортів Європи. Тут воліли лікуватися такі відомі історичні особистості, як Вільгельм II, Франц Йосип I, А. П. Чехов, Айседора Дункан,Іван Франко і багато інших.

Опатія - це унікальне сполучення здорового клімату, природних багатств і культурних традицій. Багато готелів розташовані в історичних будинках XIX століття, але пропонують всі сучасні умови для повноцінного відпочинку й лікування, роблячи щиру приємність цінителям стилю ретро. У цьому місті постійно проходять оперні й концертні вечори, кінофестивалі й спортивні змагання. Опатія - прекрасне місце для проведення конгресів і симпозіумів.

Пула
Пула є самим загадковим і незвичайним містом Хорватії, тут стикається безліч, здавалося б, несумісних речей, що утворять унікальний і неповторний образ Це позв'язано, насамперед, з його багатою історією, що сильно вплинула на архітектуру, культуру й традиції. Перші сліди життя людини були виявлені в печері Sandalj недалеко від Пули (близько 1 мільйона років до н.е.).

Місто Nezakcium, центр самої древньої етнічної групи півострова - племен Histri, також перебуває в пригороді Пули. Перше згадування про Пулу пов'язане з легендою про аргонавтів, під час походу яких за золотим руном було засноване місто Polai. Вони заснували "Місто притулків", тому що не могли повернутися без золотої овечої вовни. В 45-46 роках до н.е.

Пула одержала статус Римської колонії, що призвело до її інтенсивного розвитку. Пізніше імператор Октавіан перетворив Пулу в імператорське місто, про що свідчать шедеври римської архітектури - тріумфальна арка Сергіуса, Храм Августа. Варто особливо відзначити амфітеатр Арена, що був побудований у першому сторіччі під час правління імператора Веспасіана.

Арена є одним із набільших колізеїв світу, що чудово збереглись до наших днів, і служить місцем проведення щорічних фестивалів. Після падіння Римської імперії влада над Пулою перейшла до венеціанців.

Після численних війн, епідемій чуми й малярії венеціанський період був закінчений, а Пула перейшла в руки Австрії, потім Наполеона, потім знову Австрії. Нарешті, в 1859 році Австро-Угорська імперія, втративши частину земель у північній Італії, вирішує зробити з Пули саму потужну військово-морську базу на Адріатиці. У цей період місто перетворилося в індустріальний порт, втративши частину свого стародавнього блиску й шарму.

Після першої світової війни Пула перейшла під владу Італії, і тільки 1947 року, після закінчення другої світової війни, Істрія й Пула були возз'єднані з Хорватією.

Умаг

є самим західним містом Хорватії й відомий, насамперед, як туристичний центр. Стара частина міста нараховує безліч пам'ятників архітектури, найвідомішим з яких є церква Святої Долі, побудована в 1514 році після епідемії чуми.

Місцеві ресторанчики й бари пропонують всю розмаїтість средземноморської кухні.

Це місто знайшло світову популярність завдяки щорічному міжнародному турніру з тенісу серед професіоналів "CROATIA OPEN" серії ATP, проведеному тут вперше у 1990 році і який став першим турніром такого класу в східній і середній Європі.

Природа щедро наділила узбережжя Умага, що простягнулося на 45 км., красою й зачаруванням. Його кам'янисті пляжі, блакитні бухти, невеликі порти, комфортабельні готелі й апартаменти щорічно притягують сюди тисячі туристів з усією Європи.Середня Далмаціяcr03
Шибенік - одне із самих колоритних міст Середньої Далмації. Заснований в 1066 році хорватським королем Петаром Крешиміром , він знаменитий дуже відомими пам'ятниками історії й культури - кафедральним собором Святого Якова, що має 31-метрову висоту, фортецею Святої Ганни, собором Святого Михайла. Вузькі вулички старого міста, стародавні будинки, дороги та тротуари з відшліфованого століттями каменю перетворили це дивне місто в музей під відкритим небом.


Башка Вода -

одне із най затишніших містечок Макарскої Рив'єри. Башка Вода перебуває в 60 км від м.Спліт і в 75 км від аеропорту.

Маленьке рибацьке село
сьогодні стало одним із самих популярних курортів Хорватії з дуже гостинними мешканцями , безліччю ресторанів і барів, чудовими дрібно гальковими пляжами й найчистішим морем. Вважається, що це місце має ідеальні умови для повноцінного відпочинку.

Спліт

можна назвати самим урочистим містом Хорватії. Він перебуває в центральній частині її узбережжя між містами Задарунок і Дубровник, розділяючи Далмацію на дві частини.Спліт – це серце Далмації . Недавно місту виповнилось 1700 років! За минулі сімнадцять століть тут залишили слід багато цивілізацій Назва міста походить від латинського слова "Palatium" — палац, тому що воно виникло на місці побудованого в 295 році розкішного палацу римського імператора Диоклетіана, оточеного в ті часи потужними стінами, за яких в VIII столітті переховувались жителі сусідніх міст, розорених аварськими племенами.

Поступово палац, внесений ЮНЕСКО в книгу світових скарбниць світової культурної спадщини, перетворився в місто-фортецю, що сьогодні є головною визначною пам'яткою Спліту. Такі шедеври міста, як храм Юпітера, Кафедральний собор Святого Дюйма, площа Прокурації у венеціанському стилі, Срібні й Золоті ворота, можуть по праву вважатись одними із самих цікавих культурних пам'ятників Адріатики. Унікальна архітектура міста, що змішала в собі кілька стилів, зробила його чарівним і неповторним.


Особливої уваги заслуговують місцеві мешканці: тут найкрасивіші жінки в Хорватії - дві з них стали власницями титулу "Місс Світу", а також надзвичайно рослі чоловіки — деякі з яких грають в іменитих баскетбольних командах. Але Спліт - це не тільки історія й архітектура, це ще й популярний курорт із сучасними готелями й мальовничими лагунами, і саме звідси можна добратися до дивних Далматинських островів Брач і Хвар, і відвідати три національних парки - Крка, Плітвітцкі озера й Корнаті.

ДУБРОВНИКcr04
Дубровник - саме величне й вишукане місто Хорватії, що називають "перлиною Адріатики". Він включений ЮНЕСКО в трійку найкрасивіших міст - пам'ятників Європи епохи Відродження, поряд з Венецією й Амстердамом. Назва Дубровник місто дістало у восьмому столітті, коли слов'янські племена оселились в цих краях. Вона походить від дубових лісів, що росли тут.

Місто розвивалось протягом декількох сторіч і, завдяки сильному торгівельному флоту, до середини ХV століття стало незалежною республікою, девізом якої були слова: "Воля не варта всього золота світу!", і може бути саме тому ніхто із завойовників не зміг скорити її аж до 1808р. XV-XVII ст. стали "золотим" періодом Дубровника: у цей час він знайшов той вигляд, у якому ми бачимо його сьогодні.

Кріпосні стіни (довжиною 2 км, шириною до шести й висотою до 20 метрів!) будувалися протягом шести століть і завжди служили місту надійним захистом від ворога. Вони й зараз перебувають у відмінному стані й відкриті для відвідування туристів, а ті що ризикнули піднятися на них будуть щедро винагородженні дивними видами на місто й острови.

Старе місто включене в книгу світових скарбниць ЮНЕСКО, воно зберігає в собі безліч культурних і архітектурних шедеврів, таких як церква святого Влаха, палац князя, домініканський і францисканський монастирі, фонтани знаменитого італійського архітектора Онофріо де Ла Каві, найдавніша синагога в Європі, музей мореплавання, етнографічний музей і художня галерея. М'який середземноморський клімат у сполученні з гарною природою, наповненої подихом сосен, кипарисів і лавра, а також безперервне пещення сонячними променями і кристально чисте, тепле море, зробили Дубровник одним із самих популярних курортів.

Незаперечною прикрасою Дубровника є дванадцять Элафітских островів,що як добірне перлинове намисто розкинулися уздовж узбережжя. Берегова лінія нараховує безліч тихих і мальовничих бухт, що потопають у зелені, де розташувалися маленькі туристичні селища Рив'єра Дубровника містить у собі кілька популярних туристичних містечок, таких як Цавтат, Плат, Млини, Слано й Стон, а охочі відпочинку на островах можуть відправитися на Колочеп, Лопуд, Корчулу або Мльєт, останній з яких є національним парком. Кухня в цьому регіоні багата морепродуктами й м'ясними стравами з баранини і ягнятини, її особливістю є устриці й мідії із затоки в районі міста Стон, а також вугрі з ріки Неретви. Південна Далмація також відома своїми винами з півострова Пельєхшац, особливо такими марками, як "Dingac", "Postup" і "Posip". Смачно поїсти можна практично скрізь, тому що Дубровник славиться своїми ресторанами, самими популярними з яких є "Atlas club Nautika", "Konavoski dvori", "Vila Koruna", "Orsan", "Komin", "Eden" , "Domino".

Пообідати в одному з подібних закладів обійдеться в 12- 15EUR з людини. Як правило, у Старому місті харчування дорожча, але атмосфера того коштує. У Дубровнику безліч барів та дискотек.

Охочі погуляти зможуть знайти для себе підходяще місце на вибір: Burbon street - вулиця, повністю засіяна барами; "Hamingway "- коктейль- бар у кубинському стилі; "Otok"; "Jazz bar"; "Gradska kavana"- для любителів спокійної атмосфери; "Rock Cafe"; дискотеки: "Divinae Follie"- італійська й дуже голосна; "Esperanza" - місцева й простенька; "Latino club"- перебуває поруч зі Старим містом і підходить для будь-якого віку.

Крім організованих екскурсій можна самостійно відвідати кілька цікавих місць: мальовничий і романтичний острів Локрум; акваріум,який знаходиться у старому мысты , ринок у порту Gruz, де завжди можна купити свіжі фрукти й домашнє вино; панорамну площадку на вершині гори Srd, звідки відкривається приголомшливий вид на місто й острови; міський парк; порт старого міста, з якого туристичні човни відправляються в Цавтат, Плат і Млини.