Навігаційний перегляд пошуку

Навігація

Пошук

shablon_new3

 

Криниця

Криниця – у перекладі з польської означає джерело, ключ. Двісті років тому тут відкрили мінеральні джерела і село почало розвиватися, поступово перетворюючись на один з найбільших курортів, який сьогодні називають перлиною здравниць.

Криниця – оздоровчий і гірськолижний курорт Польщі, розташований на півдні країни, в Західних Карпатах на висоті 600 м над рівнем моря і всього в декількох кілометрах від словацького кордону.

Курорт відомий своїм центром зимових видів спорту, який стрімко розвивається, прекрасним променадом, альпійським садом, концертним залом, сучасним павільйоном мінеральних вод, парком, фунікулером на Паркову гору, курортною архітектурою ХІХ століття. З північної, західної і східної сторін Криниця оточена горами. Найвища гора - Явожіна Криніцкая (1114 м).

Фахівці стверджують, що озону в тутешньому повітрі приблизно на третину більше, ніж зазвичай, причому у ньому багато ефірних масел, які не лише вбивають бактерії, але ще і є цілющими для психіки.

Тут проводиться лікування шлунково-кишкового тракту, печінки, жовчних шляхів і підшлункової залози, нирок, порушення обміну речовин. Використовуються різні методики для оздоровлення організму: масаж, ванни, інгаляції, питні курси і ін.

Криниця розташована на східній околиці Сондецкого Бескида на південних сонячних схилах гір. Гірськолижний сезон тут триває від початку листопада до середини квітня. Взимку температура в горах в околицях Криниця коливається від -25С вночі до -10С вдень, а товщина снігового покриву досягає 190 см. Сніг на вершинах тримається , принаймні, 5 місяців в році.

У Криниці знаходиться найбільший в Польщі центр зимових видів спорту: гірських і бігових лиж, сноубордінга. Влітку - багаточисельні туристичні маршрути для любителів піших прогулянок. Не менш привабливі траси чекають любителів гірських велосипедів. Звідси можна поїхати на групову екскурсію до Словаччини, в Закопане, по околицях Криниці слідами церковної архітектури, до Кракова і Велічку. Окрім цього популярністю у туристів користуються поїздки на бричках, а закінчуються вони вечерею біля багаття.