Навігаційний перегляд пошуку

Навігація

Пошук

tatralandia

Словаччина

 

Столиця - Братислава

Клімат – помірно-континентальний. Середня температура в січні від -1С до -4 С на рівнинній частині і до -10 С в гірських районах, липня – від +19 С до +21 С на рівнинній частині і до +8 – 12 С в горах. Сніг в гірських районах, незважаючи на відносно невелику висоту, лежить 4-5 місяців в році. Для гірськолижного відпочинку найсприятливіший період з січня по березень.

Географія – Словаччина знаходиться на сході Центральної Європи, на території гірської системи Татр і Карпат. Більша частина країни гориста (близько 80% Словаччини розташовано вище 750 м над рівнем моря, найвища точка країни – г. Герлаховський-Штит, 2655 м.). На півночі межує з Польщею, на сході – з Україною, на півдні – з Угорщиною, на заході – з Австрією і Чехією. Загальна територія країни близько 49 тис. кв.км.

Час - Відстає від київського на 1 годину

Грошова одиниця – євро.

Обмін валюти – Іноземну валюту можна обміняти в обмінних пунктах, готелях, банках, пунктах перетину кордону, поштових відділеннях і транспортних агентствах . Необхідно уважно знайомитися з умовами обміну перш ніж приймати рішення, оскільки комісійний збір може досить сильно відрізнятися навіть в близько розташованих обмінних пунктах. Курс в банках зазвичай менш вигідний, ніж в обмінних пунктах. При обміні зазвичай необхідно пред'явити паспорт. Кредитні картки - приймаються практично у всіх банках, в більшості великих готелів, на заправних станціях, у великих ресторанах і магазинах. Туристичні чеки - можна здати в банках і поштових відділеннях, а також в офісах міжнародних компаній. При цьому процес обміну також супроводжується деякими "місцевими" труднощами і слід заздалегідь ознайомитися з умовами (комісія зазвичай складає близько 1%, деякі організації збільшують її у вихідні дні). Банки – працюють щоденно, крім неділі з 9.00 до 11.00 і з 14.00 до 16.00. В суботу – до 12.00.

Мова – державна-словацька. В місцях проживання етнічних груп, широко розповсюджені угорська і чеська мови.

Населення – близько 5,4 млн. чоловік. Словаки складають більшість – 85%, угорці – 11%. Тут також проживають наступні етнічні групи: українці, чехи, цигани, німці і поляки.

Політичний устрій – в результаті розколу Чехословаччини в 1993 р. утворилася незалежна парламентська демократична республіка – Республіка Словаччина. Очолює країну – президент, який обирається шляхом всенародного голосування, терміном на п’ять років.

Релігія – більша частина населення – римо-католики (60%), греко-католики (4%), протестанти (8%), також поширеними є православ’я й іудаїзм. При цьому близько 10% населення вважають себе атеїстами.

Зв'язок – телефони-автомати працюють по телефонних картках, (які можна придбати в газетних кіосках і відділеннях зв’язку, 150 – 200 Sk) і монетах(починаючи від 1 Sk). Закордон можна зателефонувати з таксофона, а також з переговорного пункту (тариф дорожчий на 10-15%) або готелю (дорожче приблизно на 30%). Для виходу на міжнародний зв'язок потрібно набрати 00- код країни-номер абонента.

Магазини – більшість магазинів відкриті щоденно, крім неділі, з 9.00 до 18.00. В суботу більшість магазинів працюють з 8.00 до 12.00. Великі супермаркети і торгові центри працюють цілодобово.

Медицина – медичні послуги в Словаччині платні, тому обов’язково потрібний медичний поліс міжнародного зразка.

Митні правила: При в’їзді у Словацьку Республіку дозволяється ввозити без сплати мита (на одну особу):

Тютюнових виробів - 200 цигарок, або 50 сигар, або 250 г тютюну чи комбінація у
відповідній кількості.
Горілчаних виробів - 1 літер, вина - 2 літри.
Бензину – запасна каністра, не більше 10 літрів
Парфумів: 50 мл
Парфумованої води, одеколону: 250 мл
Подарунків та товарів - на суму не більш ніж 175 Євро.
Домашні тварини ввозяться з відповідним ветеринарним сертифікатом.
Зброя – із відповідним супроводжуючим дозволом.

При виїзді із Словацької Республіки діють ті ж самі обмеження, що й при в’їзді. Предмети, що становлять мистецьку або історичну цінність, - підлягають ліцензуванню та оплаті мита.

Посольство України в Братиславі
Радванська 35,  811 01 Братислава

Тел.: 810/ 4212/ 592 02816
Факс: 810/ 4212/ 592 02837

slovakia2